Baja California Sur Yapılacak Şeyler

0

Baja California Sur Meksika Baja California Yarımadası'nın güney yarısıdır. Batıda Pasifik Okyanusu, doğuda Kaliforniya Körfezi ve ortada uzanan dağlık bir şerit. Bu kombinasyon, eyalet boyunca bir dizi maceraya izin verir. Kum, sörf ve İspanyolca öğreniminden; tekila tadımı ve bebek kaplumbağaları. Baja California Sur bölgesinde yapılacak çok şey var. Aşağıdaki listeyi derlemek için çeşitli aktiviteler denedik… Baja Sur'ın en iyisi!

fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

Cabo'da İspanyolca öğrenin

En azından ziyaret ettiğiniz ülkenin ana dilinin temellerini öğrenmenin zorunlu olduğuna inanıyoruz. Bu, kültürel açıdan takdir ve saygılı bir yolcunun işareti. Bir 'por favor' ve bir 'gracias' çok uzun bir yol kat eder. Ve yüzleşelim – biz anadili İngilizce olan kişiler seyahat konusunda oldukça kolay.

Cabo'da İspanyolca tüm seviyeler ve son hedefler için sınıflar ile İspanyolca öğrenme ihtiyaçlarınız için mükemmel bir yerdir. Onlar gerçek bir aile hissi ile küçük ama büyüyen bir operasyon. Dilleri ve tarihi öğretme konusunda 20 yılı aşkın deneyim ve çok kültürlü çeşitlilik misyonlarına ulaşmalarına yardımcı olur, İspanyolcayı yaygınlaştırmak ve Latin Amerika'nın karmaşıklıklarının bazı yönlerini profesyonellik ve açık bir kültürlerarası yaklaşımla fikir vermek. ”

baja'da İspanyolca öğrenmek
fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

Sunulan kurslar: çok haftalık, süper yoğun, çevrimiçi Skype dersleri, yemek pişirme dersleri ve temelde ihtiyacınız olan her uzunluk!

Biz 2 + aylık bir gezinin başında Meksika etrafında vardı, bu yüzden 3 günlük bir kurs için bizi seçtik biz seyahat olarak öğrenmeye devam etmek için iyi bir temel ile kurmak için seçti. 0'a yakın bir İspanyolca seviyesine girerken, kendimizi güvenle tanıtıyoruz, hobiler, ilgi alanları ve geçiş zamanlarını tartışıyor, restoranlarda sipariş veriyor ve İspanyolca dilbilgisini yapmaya ve yapmamaya başlıyoruz. Kelime hazinesimizde taze bir torba fiil ile dolu olarak, kendi dillerinde konuşmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımız için yerel halkın takdirini hemen fark ettik.

Öğretmenlerimiz Malena ve Arabela idi. Tutkuları ve sabırları gerçekten rahat bir öğrenme ortamı yaratır. Sadece bazı dilleri değil, kültürü ve tarihi de öğrendik. Daha sonra Alan ile bir mutfak yolculuğuna çıkarıldık, bize enchiladas verdes'in basit bir reçetesini gösterdi, son birkaç günlük öğrenmemizi özetlediğimizde Margarita ile mükemmel bir şekilde iltifat etti.

Cabo'da İspanyolca hem San José del Cabo'da hem de San Lucas'da bulunabilir. Bu bölge, ana havaalanının bulunduğu Baja'nın en güney ucunda yer alır ve seyahatiniz için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Cuervo’nun Evi Tekila Tadımı

İşte bir akşam yemeğinin tadını çıkarırken, Tekila'yı yudumlarken Meksika kültürünün tarih dersini deneyimlemenin kesinlikle harika bir yolu.

Daha önce tekila hakkında çok fazla şey bilmiyordum, gecemi hızlı bir şekilde sonlandırma yeteneği dışında. Ancak, Jorge Cuervo ile bir akşamdan sonra, tekila yapımına ve elbette Meksika kültüründeki yerini büyük bir saygı duyuyorum. Çok ilham aldık, öğrenmemize devam etmek için içkinin ismini verdiği Tequila kasabasına gittik.

Akşam, adını her içki dükkanındaki şişelerde göreceğiniz José Cuervo'nun doğrudan torunu Jorge Cuervo tarafından ağırlanıyor. José Cuervo, tekilayı dünyaya getirmekle tanınıyor. Tekila / mezcal gelmeden çok önce bölgenin yerli halkı tarafından içildiği için mucit değil. Yaptığı şey, İspanya'dan gelen damıtım uygulamalarının yanı sıra dağıtım, bu içeceği dünyayla paylaşmaktı. Bu nedenle içki kasabadan sonra adlandırılıyor, tersi değil.

tekila tadımı baja
fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

Günümüzde İspanyol ve yerli halk arasında çok kültürlülüğün bir örneği olarak kutlanmaktadır. Karlar, yerel topluma yeniden yatırıldı, sokaklara yöneldi ve gelir sağladı.

Bu, Jorge’nin ansiklopedik tekila bilgisi tarafından sağlanan bir bilgi pasajıdır. Bir not defteri getirmeyi diliyorum. Akşam hızlı bir şekilde hızlanmak için tarih hakkında kısa bir video ile başlar. Bundan sonra Jorge, aslında tekila içmeyi (ipucu: tuz ve kireçle değil), nasıl tadacağını ve sizin için ne tür bir tekila olduğuna karar verme yolunda ilerlemeyi açıklar.

Tatma, içilen her tekila türü ile eşleşen lezzetli kanepelerle birlikte gelir.

Deneyim Cuervo’nun Evi, San José bulunan inanılmaz iyi bir araya getirilmiş ve çok bu senin programına montaj öneriyoruz.

Baja California Sur'da Nerede Kalınır?

Cerritos Sörf Kasabası

Baja Sur'daki en iyi sörf Todos Santos bölgesinde bulunur. Bu onlarla iyi bir plaj vibes şirin bir kasabadır. Sadece 15 dakika daha güneye giderseniz, Playa Los Cerritos'u bulacaksınız. Bu uzun hilal şeklindeki plajın üst ucunda sürekli olarak daha orta – ileri seviye sörfçülere meydan okuyabilen soyma pompaları pompalanıyor. Dalgalar, siz aşağıya ve kıyıya doğru hareket ettikçe, herkes için bir şeyler sunarken yumuşar. Yeni başlayanlar bile.

Cerritos bir sörf noktadan sorabilirsiniz her şeydir. Şehirden biraz uzak olmanın yanı sıra daha az gelişmiş olması nedeniyle diğer alanlardan çok daha az kalabalık. Bu, herkesin birbirini cesaretlendirdiği dalgalar hakkında harika bir topluluk hissi verir. Bazı yerlerde bulabileceğiniz meşhur 'yalnızca yerel halk' sörf kültüründen ziyade.

Biz de kaldık Cerritos Sörf Kasabası onların plaj ön stüdyosunda. Okyanus ve plaj sadece birkaç adım ötede engelsiz bir görünüm ile – ne kadar daha iyi alabilir! Cerritos Surf Town, lüks atılmış bir şekilde sörf hayatının tadını çıkarıyor. Plaj duşları, yüzme havuzu, spa küvetleri ve havuz bar. Böyle güzel bir yerde daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, masaj ve yoga ile sağlıklı yaşam programı da var. Personel son derece canayakın ve durur ve rahat olmasını sağlamak için hiçbir şey.

cerritos sörf konaklama
fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

Mayan Village Resort: Gezgin Yorumları

Daha sıkı bir bütçeniz varsa ve bir plaj kulübesi kurtulmak istiyorsanız, Mayan Village Resort: Gezgin Yorumları sizin için konaklama seçeneğidir. Cerritos Surf Town'un sahibi olduğu ve işlettiği bu kulübeler, sadece ihtiyaçlara geri dönüyor. Olduğu söyleniyor, onlar hala bir yüzme havuzu var ve hala tesisi geri kalanı tam kullanımı var.

plaj kulübe cerritos
fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

CRT Sörf Okulu

Cerritos'a girdikten sonra, en iyisini öğrenmelisin. Ve en iyisi CRT Sörf Okulu. Bu onların plaj, yerliler ve sörfçü aracılığıyla ve aracılığıyla. Hayatlarını Cerritos'ta mola vererek ve ülke çapında dalgaları kovalayarak geçirdiler.

Eğitmenler, sörf ve ilk yardım konusunda tamamen sertifikalı, ayrıca uzun süren devlet şampiyonu ve ulusal yarışmacı kendi saflarında. CRT ayrıca kendilerini gönüllü cankurtaran olarak öne sürdü. Bu, bu plajı ne kadar çok sevdiklerini ve dalgalara olan tutkularını gösteriyor – her ziyaretin onu güvenli bir şekilde deneyimlemesini ve iyi vakit geçirmesini istiyorlar.

İlk günümüzde Juan'la bir ders aldık ve sonraki 5 gün boyunca kurul kiralamaya devam ettik. Dersleri bir dizi farklı seviyeye yapılandırılmıştır. Seviye 1 tam başlangıçtan başlar ve sizi köpük ustasına çıkarır. Köpüğün kralı olduğunuzda sizi sıraya çıkartacak ve dalgaları nasıl okuyacağınızı ve sizin için doğru olanı nasıl bulacağınızı açıklayacaklar. Yalnız uçan bir seviyeye çıkmadan önce dalgalara yardımcı olabilirler. Kendinizi dalgalara götürebilecek kadar güvendiğinizde bile, Juan’ın rehberliği ve uzmanlık bilgisi sizi neredeyse her dalga boyunca yakalar ve yakalar.

Bu bir sörf dersi ile ilgili ilk deneyimimdi ve dürüstçe bir yıl önce almış olsaydım diyebilirim.

CRT'den kiralama yaparak, tüm panolarına istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Bu, uzun bir köpükle başlayabileceğiniz anlamına gelir ve becerileriniz arttıkça daha kısa, daha zorlu tahtalara geçebilirsiniz. Her gün sahilde konuşlandırılıyorlar, yani pansiyonları konaklama yerinize geri alma zorluğundan kaçınabilirsiniz. Sadece sabahları sallayın, ihtiyacınız olanı alın ve sörf yapın!

Baja'da sörf yapmak
fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

Deniz Kayık Baja Meksika

Kayaking, deniz doğal ortamının en iyi arayışlarından biridir. Suları, en az rahatsızlığa neden olacak şekilde vahşi yaşamla paylaşmanızı sağlar. Motor gürültüsünün olmaması, kendinizi tüm duyularınızla sakin manzaraya sokma fırsatı verir.

Cortez Denizi, zengin deniz yaşamı çeşitliliği nedeniyle 'Dünyanın Akvaryumu' olarak bilinir. Kamburlar, gri balinalar, katil balinalar, manta ışınları, deri arka deniz kaplumbağaları ve 1.5m Humboldt kalamar gibi göçmen türler burada doğru mevsimlerde bulunabilir. Bu sularda çok çeşitli balıklar ve tabii ki yunuslar var.

deniz kayağı Baja
fotoğraf kredisi: www.seakayakbajamexico.com

Deniz Kayık Baja Meksika Loreto'nun dışında, bir tarafı dağları, diğer tarafı ise Bahía de Loreto Milli Parkı olan bir şehir. SKBM, yeni başlayanlar için uzman kürekçiye bir dizi gezi sunuyor. Hepsinin ortak ortak noktası, kaliteli ekipman ve profesyonellik garantisidir.

Geziler, bir günü, farklı adaları kapsayan çok günlük kamp seferlerine kadar uzanmaktadır. Kendinizi güvenli bir şekilde yapabilmek için gerekli becerilere ve teknik bilgi birikimine sahipseniz, tüm yiyecek, ekipman ve rehberlerden farklı kiralama seçenekleri mevcuttur; kemikleri sadece tekne donanımı ve güvenlik cihazları ile çıplak hale getirmek için.

Balina Köpekbalıkları ve Espirit Adası

La Paz hızla dünyanın en iyi yerlerinden biri haline geliyor balina köpekbalıkları ile yüzmek. Bunun nedeni, beslenmek için yakındaki bir koya giden balina köpekbalıklarının öngörülebilirliğidir. Kuzey cepheleri plankton ve krilleri aşağı indirdikçe, körfez bölgelerinde toplanırlar. Hayvanlar her zaman yiyeceği takip eder, yani yılın doğru zamanında (oct-feb), balina köpekbalıkları bu alanda bulunabilir.

Dünya son 10 yılda birçok değişiklik geçirdi. Hayvan turizminde kabul edilebilir olan, bu hayvanlardan öğrendiğimiz gibi gelişmiştir. Bazı ülkeler, görüş ve etkileşimleri düzenleme söz konusu olduğunda bu konuda başı çekmektedir. Örneğin Kanada, balina izleme tekneleri ve zevk tekneleri için açık yönergeler ile deniz memelilerini taciz etmeyi federal bir suç haline getirdi. Washington State, nesli tehlike altında olan Güney Sakin Katil Balinaları korumak için davayı takip etti.

La Paz, balina köpekbalıklarının doğal davranışlarını korumak ve olumsuz etkilenmemelerini sağlamak için balina köpekbalığı turlarına ilişkin artan hükümet düzenlemesi ile son birkaç yılda değişikliklerden geçti. Yeni başlayanlar için sezonun “açılış günü” hükümet tarafından kararlaştırılıyor. Herhangi bir tur başlamadan önce bölgede en az 5 balina köpekbalığı olması gerekir. Açıldıktan sonra, çıkan her tekne, limandan ayrılmadan önce yetkililere gösterilecek olan tüm yolcular için izin satın almalıdır. Motorlu taşıtlar için mesafelerin kısıtlanması vardır ve elbette hayvanlara kesinlikle dokunulmaz.

Yerel toplulukların sadece çevrelerini ve içinde yaşayan vahşi yaşamı tanıtmak için değil, gelecek nesiller için onu korumak için de adımlar attığını görmek harika. Bu değişiklikler turist dolarının gücünü fark eden insanlar tarafından başka alanlarda da ortaya çıkarılabilir. Bir gezginler topluluğu olarak, paramızı sadece etik ve sürdürülebilir turizm için harcayarak bir talep yaratacağımızdan emin olmalıyız. Emin değilseniz sorun!

“Bu hayvanları korumak için hangi adımlar atıldı?”

“Nasıl düzenlenir?”

“Bu hayvan doğal mı davranıyor yoksa davranışını değiştirmeye mi zorlanıyor?”

“Bu hayvan istemek Bunu ben mi yapmalıyım? ”

yan not – bazen hayvanlar onlar için en iyi olanı bilmiyor, yani vahşi hayvanları beslemek

Balina köpekbalıklarının yanı sıra, Espirit Adası çevresinde bir şnorkel turu La Paz'da büyük bir zorunluluktur. Bu turda 'Worlds Aquarium' – Cortez Denizi'nde yüzebileceksiniz. Yine, sizi tur sağlayıcısı seçiminiz için araştırmanızı tavsiye ediyorum. Sadece bu turun değil, faaliyet gösterdikleri diğer alanların uygulamalarından da memnun olduğunuzdan emin olun. İyi olan kötüden ağır basar ve doğru seçimi yapacağınızdan eminim.

balina köpekbalıkları La Paz
fotoğraf kredisi: www.global-shenanigans.com

Global Shenanigans – Seferler

Aksiyon dolu bir Meksika macerası istiyorsanız, her yönü kendiniz araştırma ve rezervasyon yapma zorluğunu ortadan kaldırırken – Global Shenanigans – Seferler sizin için en iyi seçenek olabilir. Çok günlü, çok sporlu macera paketlerinde uzmanlaşmak – siz arkanıza yaslanıp bir ömür boyu yolculuktan zevk alırken uzmanların işi yapmasına izin verin! Yaklaşan seyahat tarihlerini görmek ve dünyanın dört bir yanında vahşi bir yolculuğa çıkmak için web sitelerine göz atın.

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.