Lovund benim yeni favori Norveç Adası olabilir

0

Vega hakkında her zaman çok şey duymuştum, bu yüzden Vega ziyaretim, ama birkaç gün sonra arkadaşlarım ve ben çok az duyduğum başka bir adaya gittik: Lovund.

Lovund, Norveç'e seyahat

Lovund hakkında gerçekten bildiği tek şey, otel inanılmaz olması gerekiyordu. Yani, gerçekten güzel bir oteli seviyorum, bu yüzden ziyaret etmem için yeterli sebepti. Oh ve martıları var! Ama martı sezonunda ziyaret etmiyorduk.

Şimdiye kadar Helgeland'da ziyaret ettiğim her ada, yeterince ziyaret ettikten sonra nihayetinde bir araya gelip gelmeyeceklerini merak etmeye başladığım noktaya kadar çok benzersiz hissediyordu.

Stott Støtt Brygge'deki inanılmaz konaklama ve müze ile zaman içinde donmuş hissediyor, Donna muhteşem Dønnamannen dağı var, Vega World Heritage eider duck işbirliğine sahiptir, Herøy muhteşem turkuaz plajlara ve Seven Sisters dağlarının manzarasına sahiptir ve Bolga aklımda daima Helgeland’ın Noel adası olacak. Ve tabii ki Lovund'un adalar arasında öne çıkıp çıkmayacağını merak ettim.

dønna helgeland sahil norveç yaz

Støtt Helgeland Coast Norveç kış

Sam, Sher ve ben ikindi aldık Stokkvågen'den Lovund'a feribotBu, Lovund'a vardığımızda hemen hemen karanlık olduğu anlamına geliyordu. Yine de Lovund’un sudan yükselen etkileyici zirvesi ve Lovund'daki evlerin tüm parlak ışıkları beni etkiledi. Lovund açıkça sadece yaz tatili evleri ile dolu başka bir ada değildi.

Bu Lovund ile ilgili ilk özel şey: gelişen bir somon yetiştiriciliği endüstrisi sayesinde, buradaki nüfus aslında büyüyor. Ve bunu kesinlikle adada görebilirsiniz.

Ve duyduğum söylentiler doğru çıktı – Lovund hakkında bir sonraki özel şey gerçekten otel. Karanlıkta iken odamda kontrol ettiğimde Lovund Otel, Bir sabah gelip bir tedavi için bulunduğumu pencerelerin duvarından söyleyebilirim. Ve elbette, en güzel manzaraya uyandım:

lovund otel odası görünümü helgeland, norveç

lovund otel odası görünümü helgeland, norveç

Lovund Hotel sağda, yani biz sadece Lovund manzarasına sahip değil, aynı zamanda su komşu adalara bakıldı anlamına gelir.

lovund otel helgeland norveç

lovund otel helgeland norveç

lovund helgeland norveç üzerinden træna görünümünü

Ama aslında Lovund Hotel en çok restoranı ile ünlüdür – en azından bunu ilk defa böyle duydum. Ve evet, restoran da bir görünümü vardır.

lovund otel restoran helgeland norveç

lovund otel restoran helgeland norveç

lovund hotell norveç'te açık büfe kahvaltı

Açık büfe kahvaltı tabii ki şaşırtıcı, ama akşam yemeği gerçek vurgulamak oldu! Ve evet, o ünlü Lovund somonunun bir kısmını içeriyordu. Kesinlikle tüm yaygara hakkında ne anlıyorum.

lovund otel restoran helgeland norveç

lovund otel restoranında akşam yemeği helgeland norveç

lovund otel restoranında akşam yemeği helgeland norveç

lovund otel restoranında akşam yemeği helgeland norveç

Ben daha bir foodie olsaydı kesinlikle uzun zamandır yaşadığınız en iyi yemek biri olduğu gibi akşam yemeği Lovund üzerinde tüm kaldığım vurgulamak olduğunu söyleyebilirim. Ama harika bir yemeği severken, harika bir yürüyüşü daha çok seviyorum ve Lovund'da da bol miktarda var.

Lovund ile ilgili üçüncü özel şey, adanın kuzey Norveç sahilindeki küçük bir ada için şaşırtıcı derecede hareketli ve canlı olmasına rağmen, kendinizi yalnız bir dağın kenarında bulmak için çok fazla dolaşmanıza gerek olmadığıdır.

Lovund Helgeland Norveç

Yine, özellikle dağlarının ayırt edici şekilleri ile tanımaya başladığım diğer Helgeland adalarının manzarasını çok sevdim.

Bir başka eğlenceli sürpriz ise dağlardan birinin kenarında kurulmuş küçük bir sürüş menziliydi. Ne gibi?

Lovund golf sürüş aralığı helgeland norveç

Lovund Hotel’in sahibi biz-ebil kullanma golf kulüpleri vardı ve hatta bize balık yiyecek çözünen golf topları verdi.

Aslında Lovund ile ilgili dördüncü özel şeyi deneyimlemedik: martılar!

Aslında otelinden dolayı Lovund'u ilk duyduğum halde, çoğu Norveçli muhtemelen Lovund'u her bahar burada yuvalanan puffinler için biliyor. Görünüşe göre Nisan'dan Ağustos'a kadar Lovund, 200.000 ila 300.000 puffin arasında değişen Norveç'in en büyük martı kolonilerinden birine ev sahipliği yapıyor!

Bu puffinler de çok dakik, her zaman (en azından her zaman düşünüyorum?) 14 Nisan'da Lovund'a gelen, yerli halkın Puffin Varış Günü olarak adlandırdığı. Bu minik adaya inen yüz binlerce puffinin görmesi gereken bir manzara olması gerektiğini düşünüyorum ve görünüşe göre Lovund'da konaklama her yıl bu özel gün için tamamen ayrılmış.

Puflar görmek için çok erken Lovund vardı, ama bunun yerine bazı çok sevimli koyun gördün.

lovund, Norveç koyun

Ve Lovund'un gerçekten yeni favori adam olup olmadığını merak ettim. Yani, favorileri seçmek haksızlık gibi görünüyor, ancak Lovund kesinlikle kalbime çok özel bir şekilde dokundu ve her mevsimde geri dönüp görmek için sabırsızlanıyorum.

Lovund da dayak yolu kapalı çok Norveçli bir deneyim yaşamak isteyen biri için mükemmel kısa bir tatil yapmak. En iyi Norveç yemeklerini, en güzel konaklama yerlerini ve inanılmaz manzaraları ve dağ yürüyüşlerini elde ederken, burada balıkçılık endüstrisinde hayatı deneyimleyebilirsiniz.

Hatta uçabilir veya trenle Bodø'ya gidebilir ve daha sonra ekspres tekneyi yaklaşık beş saat süren Lovund'a götürebilirsiniz ve daha sonra araba kiralamanıza veya otobüse binmenize gerek kalmaz. Lovund'a yakın bazı küçük havaalanları da vardır, ancak Bodø en fazla uçuşa sahiptir. Yapabilirsin Lovund için tekne programına buradan göz atın.

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.