Trondheim – Helgeland – Lofoten Yol Gezisi Rotamız

0

Arkadaşlarım Sher ve Sam yeni bir Norveç macerası planlamak için mükemmel bir bahane için Ocak ayında ziyaret etti.

Her zaman paylaşmaya çalışırım Norveç güzergahlarımkişisel olarak, bir seyahat planlarken diğer kişilerin güzergahlarından çok ilham alıyorum. Bunun üzerine çok düşündüm, çünkü bu Sher ve Sam’in ilk Norveç ziyaretiydi, bu yüzden çok çeşitli yerler deneyimlemelerini istedim. Ayrıca beni tekrar ziyaret etmeleri için Norveç'e aşık olmalarını gerçekten de istedim. Sanırım bunu başardım. Yani, gerçekten umarım.

Her şeyden önce büyük bir şehir eklemek istedim. Birçok insan Oslo veya Bergen'de Norveç gezilerine başlarken, ben şahsen Trondheim'ı tercih ediyorum, bu sayede daha çok favori bölgem olan ülkenin kuzey yarısına ve kışın ziyaret edilecek en iyi bölgeye daha fazla odaklanabiliyoruz. kuzey ışıklarını görme şansı var.

Daha sonra gerçekten Lofoten'i görmek istediler, çünkü iyi bir son nokta için yapılmış olan Instagram, çünkü kuzey ışıklarını görme şansı için yeterince kuzey.

Ama son zamanlarda Lofoten'den de ayrıldım. Ya da en azından, adalar yadsınamaz derecede güzel olsa da, o kadar turistik hale geliyorlar ki, ziyaretçilere Norveç'in neyle ilgili olduğu hakkında gerçekten bir fikir vermiş gibi hissetmiyorum. Bu yüzden, Norveç ada yaşamının daha otantik bir tadı için, Helgeland sahili boyunca birkaç ada dahil etmeye karar verdim. Şahsen bu adaların Lofoten kadar güzel olduğunu ve Helgeland adalılarının Norveç'teki en güzel insanlar olduğunu düşünüyorum.

Bu güzergahı sizinle en iyi nasıl paylaşacağımı bir süre düşünmek zorunda kaldım, çünkü çok fazla sürüş içeriyordu ve Mosjøen'den planladım, çünkü arabam ve ben burada yaşıyorum. Ama muhtemelen Mosjøen'e girip çıkmayacaksınız. Demek istediğim bir havaalanımız var, ama küçük ve uçuşlar pahalı olabilir.

Sam ve Sher, Oslo'daki uluslararası uçuşlarına bağlanan Lofoten tarafından kuzeyde Trondheim'a ve Evenes'ten uçtular. Aynı şeyi yapabiliyorsanız ideal olur, ama o zaman arabanın konusu var.

Muhtemelen en zor şey Norveç'te bir yolculuğa çıkmak çoğu durumda kiralık aracınızı aynı konumda alıp bırakmanız gerekmesidir. Bazen başka bir yere gitmek için bir ücret ödeyebilirsiniz, ancak ucuz değil. Ve Norveç'in çoğu uzun ve incedir, kuzeyden güneye uzanan tek bir ana otoyol olduğundan, yolculuğunuzu bir döngüde planlamak her zaman mümkün değildir. Başka bir deyişle, bir noktada geri dönüp aynı rotayı geldiğiniz yere geri götürmeniz gerekecektir.

Ancak, bu seyahat programı ile araba ve tren yolculuklarını birleştirerek ve birkaç varış noktasında dolaşırken birkaç yol bulduğumu düşünüyorum.

Bu iki haftalık bir yolculuktur, ancak daha uzun süre kolayca genişletebilirsiniz ve sonunda nasıl yapılacağına dair bazı önerilerde bulunacağım. Alternatif olarak, daha kısa, duraklardan birini veya ikisini kesip, hatta yarısını da yapabilirsiniz – ya Trondheim'dan Mosjøen'e veya Mosjøen'e Bodø'ya kadar (Trondheim'ı gerçekten görmek istemiyorsanız, ikincisini tavsiye ederim) .

İki haftalık Norveç güzergahı: Trondheim, Helgeland, Bodø, Lofoten

1.Gün: Trondheim'a varış

Trondheim'da bir geziye başlamayı çok seviyorum ve bence Norveç'e mükemmel bir giriş.

Şehir merkezi gerçekten güzel ve Bakklandet mahallesinde Norveç'in bilinen sevimli renkli ahşap evleri var, ancak aynı zamanda kuzey Norveç'te gerçekten sahip olmadığımız uygun bir şehir (Tromsø'nun nüfusu sadece 70.000 civarında ve hissediyor daha çok büyük bir kasaba gibi).

Akdeniz Bölgesi otelleri

Biz de kalarak bizim gezi tarzında başladı Britannia Hotel: Gezgin Yorumları Trondheim şehir merkezinde. Britannia Hotel ilk kez 1870 yılında açıldı ve yıllar içinde Norveç, İngiltere ve ABD'den (tabii ki Beyoncé ve Jay-Z) kraliyet de dahil olmak üzere birçok önemli misafire ev sahipliği yaptı. Geçen yıl otel büyük bir yenileme tamamladı ve şimdi içeride ciddi etkileyici.

britannia otel trondheim norveç

britannia otel trondheim norveç

britannia otel trondheim norveç

britannia otel trondheim norveç

Daha fazlasını bulabilirsiniz Burada her bütçeye uygun Trondheim konaklama seçenekleri.

2.Gün: Trondheim

Şehirde daha uzun süre kalmanıza rağmen, Trondheim’ın öne çıkan noktalarını görmek için tam bir gün gerçekten çok zaman.

Trondheim'da yaşıyordum, böylece devam etmek için orada olan her şey var. Ah bekle, zaten – rehberimi bulabilirsin Trondehim bölgesinde yapılacaklar.

trondheim norveç kış

3.Gün: Trondheim'dan Mosjøen'e

Akşam trenini Mosjøen'e götürdük, ancak kışın ziyaret ediyorsanız ve pencerenizden manzara görmek istiyorsanız sabah trenini almalısınız. Dürüst olmak gerekirse, bu tren yolculuğu çok düz, sıkıcı alanlardan geçiyor, bu yüzden geceleri giderseniz çok fazla kaçırmayacaksınız, ayrıca günün ilk yarısını Trondheim'da geçirebilirsiniz.

Tren biletlerinizi şu adresten ayırabilirsiniz: vy.no üç ay öncesine kadar – ne kadar erken rezervasyon yaparsanız, biletler o kadar ucuz olur.

kış mosjøen, Norveç

Mosjøen otelleri

Mosjøen'deki en güzel otel, Sjøgata'nın sonundaki Fru Haugans Hotel olacaktır. 200 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Fru Haugans, Kuzey Norveç’in en eski otelidir ve aslında burada kalmamışken mükemmel olan Ellen restoranında yedim ve barları burada gece hayatının merkezi olma eğilimindedir. Fiyatları ve müsaitlik durumunu buradan kontrol edin

Ayrıca tren istasyonundan hemen karşısında ve şehir merkezine yaklaşık on dakikalık bir yürüyüş olan Mosjøen otelde kaldı. Otel eski ama mükemmel rahat ve bu doğru istasyonu tarafından beri kalmak için en uygun yer olduğunu söyleyebilirim, bu yüzden Bagaj ile yürümek zorunda kalmazsınız. Mevcut fiyatları ve müsaitlik durumunu buradan kontrol edin

Mosjøen'e ilk ziyaretimde, Sjøgata'daki Mosjøen’in en güzel caddesindeki mutfaklı tatil daireleri olan tarihi dairelerden birinde kaldım. 19. yüzyılda olduğu gibi dekore edilmişler ve daha temel olduklarında kesinlikle burada kalan kültüre dalmış hissedeceksiniz. Burada daire rezervasyonu yapabilirsiniz.

Mosjøen'de birkaç Airbnb seçeneği var. burada bulabilir. Airbnb'de yeniyseniz, şu adresten indirim alabilirsiniz: buradaki bağlantım üzerinden kaydolmak.

4.Gün: Mosjøen

Tamam açıkçası Mosjøen'i seyahat programımıza dahil ettim, böylece Sher ve Sam'i yaşadığım yeri gösterebilirim, ama aslında Mosjøen'in kendi başına da görülmeye değer olduğunu düşünüyorum. Çok şirin kafe ve restoranların bulunduğu gerçekten sevimli bir kasaba ve Mosjøen'in küçük bir liman kasabasından bir sanayi merkezine nasıl geliştiği ve büyüdüğü tarihi gerçekten ilginç ve kuzey Norveç'te hayata harika bir bakış sunuyor.

Ben bir şey sırasında yapılacaklar hakkında daha fazla yazdım Mosjøen'i ziyaret edin. Kesinlikle şehir merkezindeki tarihi caddemiz olan Sjøgata'da yürüyüşe çıkın ve Jacobsenbrygga Müzesi bölge ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek. Ayrıca Sher ve Sam'in bazı Norveç örme eldivenleri satın aldıkları gerçekten sevimli bir hediyelik eşya dükkanları var – kışın ziyaret ediyorsanız bir zorunluluktur.

5.Gün: Susendal'da Husky Kızakları

Bu benim gezisi benim en sevdiğim gün, çoğunlukla huskies, ama aynı zamanda Susendal karla kaplı çok güzel olduğu için oldu.

Öncelikle kiralık arabanızı almak istersiniz. Mosjøen'de birkaç araç kiralama yeri var, bu yüzden fiyatları karşılaştırın AutoEurope. Avis ofisi en merkezidir, diğerleri ise şehir merkezinden yürüyüş biraz, ama sen-ebilmek almak onları güzel otel sormak muhtemelen.

Ve sonra Susendal'a gidebilirsiniz! Susendal, Mosjøen'den yaklaşık bir buçuk saat sürüyor, ancak tüm kar yüzünden bizi iki saate yaklaştı. Tamam ve belki de gerçekten yavaş bir sürücüyüm.

Norveç sahilindeki hava tahmin edilemez olabilir ve Tromsø kadar kuzeyde bile asla kar garantilemezsiniz, bu nedenle Norveç'te gerçek bir kış deneyimi istiyorsanız, ülke içinde veya dağlarda biraz zaman geçirmek her zaman iyi bir fikirdir. Mosjøen zaten kıyıdan çok daha fazla kar alma eğilimindedir, ancak geldiğimizde Susendal daha da kar yağdı.

Ben oldum Susendal önce husky kızakve yine de muhtemelen Norveç'teki en sevdiğim husky kızak yerim. Linda Aaslid Polar dış yapraklar üzerinde çiftliği barındırıyor ve her köpek tamamen ona hayran olduğunu görebilirsiniz.

Bu deneyim özellikle eğlenceliydi çünkü gün ışığında başlayıp geceye devam ettik. Karanlıkta kızakla ilgili inanılmaz huzurlu bir şey var, özellikle Susendal ormanları sayesinde, sık sık kendi yolumuzu yapıyoruz.

husky halletme aaslid kutup helgeland

husky halletme aaslid kutup helgeland

husky halletme aaslid kutup helgeland susendal norveç

husky halletme aaslid kutup helgeland susendal norveç

Susendal otelleri

Bitirdiğiniz zamana bağlı olarak, geceyi Susendal'da ya da yarın sürücünüzü kısaltmak için Brønnøysund yolunda bir yerde geçirmek isteyebilirsiniz.

Susendal'da kaldım Furuheim Çiftliğikesinlikle seviyorum. Koşan kadın çok tatlı ve Norveç'te kırsal yaşama bir göz atmak için harika bir yol.

Bu kabin Trofors yakınında başka bir harika seçenek olurdu, aksi takdirde kontrol ediyorum Airbnb ve Brønnøysund yolunda bir şey arayın (bu tatil evi güzel gözüküyor).

6.Gün: Brønnøysund

Bugün Brønnøysund'a gideceksiniz ve ne zaman geldiğinize bağlı olarak, ya Vega'ya giden feribotu yakalayabilir ya da gün için Brønnøysund'u keşfedebilirsiniz. Vega feribotu, Brønnøysund'a arabayla yaklaşık 15 dakikalık mesafede bulunan Horn'dan kalkmaktadır. Yapabilirsin feribot programını buradan kontrol edin – Horn'dan (Brønnøy) ayrılacak ve Igerøy'e (Vega) gideceksiniz.

Brønnøysund şirin bir sahil kasabasıdır ve Hurtigruten duraklarından biri olduğu için turistler için oldukça iyi kurulmuştur. Ocak ayında gelen tek turist olduğumuza eminim. Ama yine de çok güzeldi!

Hakkında daha çok şey yazdım Brønnøysund ziyareti burada.

Brønnøysund otelleri

Gece Brønnøysund şehir merkezinde Köşe Otel'de geçirdi. Odalar temel, ama yeri mükemmel, güleryüzlü personeli ve Odalar kahvaltı ile geliyor. Kontrol Mevcut oranlar ve müsaitlik durumu

Su Ürünleri Merkezi'ndeki sahil kabinleri de şehir dışında on beş dakikalık sürüş mesafesinde olmasına rağmen süper sevimli. Kontrol Mevcut oranlar ve müsaitlik durumu

Ve sonra Torgarhaugen de Torghatten Dağı'nın tam karşısında uygun fiyatlı konaklama için kalabilirler. Kontrol Mevcut oranlar ve müsaitlik durumu

7.Gün: Vega

Vega takımadaları, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır ve Norveç'in kıyı tarihi hakkında bilgi edinmek için harika bir yerdir. Adalar da çarpıcı ve burada bazı güzel zamları var. Sahil ve diğer adalar üzerinde güzel manzarasına sahip Vega merdivenlerden yukarı çıktık.

Hakkında daha çok şey yazdım Vega'yı ziyaret et.

vega vegatrappa yürüyüş norveç

Vega otelleri

Vega üzerinde biz Vega Opplevelsesferie su üzerinde güzel bir kabinde kaldı. Su üzerinde olmak sevdi ve biz burada akşam yemeği ve kahvaltı yapmak başardık kabin bir mutfak vardı. Artı, optimum higge için rahat bir odun yanan fırın vardı. Kontrol Mevcut oranlar ve müsaitlik durumu

Ve sonra yine Airbnb'de Vega'da bir sürü hoş görünümlü seçenek var. burada bul.

deniz kabin vega norveç

8.Gün: Vega, Stokkvågen'e doğru

Vega, bir gün içinde (feribot programı nedeniyle de) yolculuk yapmak için Lovund'dan biraz uzakta, bu yüzden yolculuğu bir yere bölmeniz gerekecek. Biz Mosjøen için geri sürdü ve çoğunlukla ücretsiz olarak benim evinde kalmak olabilir çünkü gece orada geçirdim.

Ama aslında bunun yerine sahil yolunu yarın Lovund'a giden feribotu yakalayacağınız ve geceyi sahil boyunca bir yerde geçireceğiniz Stokkvågen'e doğru götürmenizi tavsiye ederim. Bu şekilde, aynı yolu Mosjøen'e geri götürmek zorunda kalmazsınız, ayrıca sahil yolu inanılmaz derecede güzel.

Dikkat etmeniz gereken tek şey feribotlarınızı zamanlamak. En kolay feribot, Igerøy (Vega) 'dan Sandnessjøen yakınlarındaki Tjøtta' ya daha doğrudan ve bir feribotu kesecek. Ancak Igerøy – Tjøtta feribotu kış aylarında haftada sadece birkaç kez gider (Salı ve Cuma günleri, Pazar günleri akşam hareketleri ile birlikte), bu nedenle ziyaretinizi buna göre zamanlamanız gerekir.

Aksi takdirde feribotu Igerøy'den Horn'a, sonra Horn'dan Andalsvågen'e ve sonra Forvik'ten Tjøtta'ya giden feribotu almanız gerekir. Ve sonra Nesna'ya kadar gidecekseniz Levang'dan Nesna'ya feribotu alacaksınız. Bunların hiçbiri önceden rezerve edilmez – gemide kredi kartıyla ödeme yaparsınız – ancak tüm feribotları yapmak için sürücünüzü zamanlamanız gerekir (zamanlar genellikle ilk feribotu yaparsanız hepsini yapabilir). Yapabilirsin buradaki tüm feribot saatlerini kontrol et.

Yolculuğunuzu uzatmak istiyorsanız, bir veya iki gece geçirebilirsiniz. Dønna veya Herøy.

dønna helgeland norveç

Akdeniz Bölgesi otelleri

Bir otelde kalmak istiyorsanız, Sandnessjøen içerisinde bulunan Scandic firması harika bir seçenektir ya da uzun süre arabaya çıkabiliyorsanız Havblikk Helgeland. Ya da Airbnb'yi sürüşünüzde kalacak bir yer için kontrol edebilirsiniz – Sandnessjøen için arama ardından rotanızda bir yer bulmak için harita görünümüne bakın. Bazı yerler daha uzun süre kalmayı gerektirir, ancak her ikisi de sudaki bu kabin ve bu yazlık güzel görünmek ve tek gece rezervasyonları için açıktır.

Airbnb'yi tavsiye etmeye devam ediyorum, çünkü birçok Norveçlinin kiraladıkları evler ve kabinleri var (bu harika, çünkü aksi takdirde yılın birçoğu için boş oturuyorlardı) ve kabin hayatı Norveç kültürünün önemli bir parçası buradayken kesinlikle yaşamak istediğiniz bir şey.

vesterålen norveç airbnb kabin norveççe hytte

9.Gün: Lovund

Husky halletme bir yana, Lovund muhtemelen benim için bu gezinin vurgulamak oldu, bu yüzden (eğer sadece bir ada için zamanınız varsa ben Lovund Vega üzerinde seçecekti) eğer ben kesinlikle uygun çalışacaktı.

Stokkvågen'den Lovund'a giden feribotu alacaksınız ve Lovund'a giden bir araba vapuru varken oraya bir araba getirmeye gerek yok – ayrıca feribotu veya yolcu teknesini de alabilirsiniz. Stokkvågen feribot terminalinde ücretsiz otopark var, bu yüzden Lovund'da olduğumuz gece arabamı orada bıraktım.

Hakkında yazdım Lovund ziyareti burada.

Lovund Helgeland Norveç

Akdeniz Bölgesi otelleri

Biz kendi içinde bir deneyim olan Lovund otelde kaldı. Restoran özellikle harika ve odalardan Gösterim çarpıcı. Ben bu bir süre içinde kaldı ve kesinlikle Lovund seyahat değer benim favori yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Mevcut fiyatları ve müsaitlik durumunu buradan kontrol edin

lovund otel helgeland norveç

10.Gün: Lovund'dan Nesna'ya Mosjøen

Lovund'dan kuzeye Lofoten'e doğru yola çıktık. Ulvsvåg Pansiyonları ertesi sabah Bognes'den Lodingen'e feribotla gelmeden sonra Lofoten'den aşağı iniyorsunuz. Ancak Mosjøen'de bir araba kiraladıysanız, seyahatinizin sonunda Lofoten'den Mosjøen'e doğru sürüş yapmaktan mutluluk duymadıkça, dürüst olmak gerekirse, geri dönmek için oraya geri dönmek isteyeceksiniz. muhtemelen değerinden daha büyük bir acı.

Stokkvågen'den Mosjøen'e götürmek iki buçuk saat sürüyor, ancak Nesna'da bir durakla ayrılmanızı tavsiye ederim.

VisitNesna deniz kartallarını görmek için teknelerinde dışarı çıkabileceğiniz bir RIB safari var! Bunu kendim yapmadım ama anlam ifade ettim. Bence bu, kışın bile suya çıkmak her zaman eğlenceli olduğundan, seyahat programına harika bir katkı olacak. Ve buradaki deniz kartalları kesinlikle görülmeye değer. Benzer yaptım deniz kartalı safari Lofoten (aslında oradayken de yapabilirsiniz!) ve ne kadar sevdiğime hayran kaldım.

(Yerleştirme) https://www.youtube.com/watch?v=XNdUu6xV_-k (/ yerleştirme)

Ve sonra akşamları kiralık arabanızı ve geceleme Mosjøen'de iade edebilirsiniz.

Mosjøen otelleri

Bu sefer Mosjøen Hotel'i tercih ederim, bu yüzden tren istasyonunun hemen yanında olacaksınız. Mevcut fiyatları ve müsaitlik durumunu buradan kontrol edin

11.Gün: Mosjøen'den Bodø'ya

Bugün Norveç’in en güzel tren yolculuğunu deneyimleyeceksiniz! Oslo'dan Bergen'e giden tren ve Flåm demiryolu muhtemelen Norveç'teki en ünlü iki tren yolculuğudur, ancak Mosjøen'den Bodø'ya tren yolculuğunu çok daha güzel ve dramatik buluyorum.

Ve sonra Bodø'da Lofoten'e gitmek için kiralık bir araba almak isteyeceksiniz. Lofoten'de toplu taşıma çok sınırlıdır, bu yüzden mümkünse kesinlikle orada bir araba almaya çalışacağım. Sixt Norveç'te benim go-to araç kiralama, ama aynı zamanda fiyatları burada karşılaştır.

Bodø'daki tren istasyonuna vardığınızda kiralık arabanızı almak en kolay yoldur, ancak otoparktan ve kira ücretinden tasarruf etmek isterseniz, sabahları arabanızı alabilirsiniz. Bodø oldukça yürünebilir, bu yüzden istasyonundan otel yürüyerek almak mümkün olmalıdır.

Bodø'yu keşfetmek için zamanınız varsa, Bodø'yu kışın burada ziyaret ediyoruz, ve Bodø Gezilecek Yerler.

bodo norveç'te sokak sanatı

Akdeniz Bölgesi otelleri

Bodø'da çok sayıda otel seçeneği var, ama benim favorim Thon Otel Nordlys, tüm Norveç – hiçbir abartı en iyi kahvaltı büfesi vardır!

Ben de her ikisinde de kaldım Scandic Bodø ve Bodø Otel, ikisi de çok güzel ve Thon Hotel biraz daha ucuz. Ve sonra istasyonun yakınında iyi bir bütçe seçeneği istiyorsanız, Şehir Oteli mükemmel. Aslında, temel bir yerde kalmaktan memnunsanız, City Hotel en uygun yer olacaktır.

12.Gün: Bodø'dan Lofoten'e

Bugün Bodø'dan Lofoten'deki Moskenes'e giden feribotları alacaksınız. Aslında isteyebilirsiniz burayı önceden ayırtın (ancak genellikle gününü göstermek iyi olur). Ve bazen yolculuk kayalık olabilir, bu nedenle hareket hastalığına eğilimliyseniz, Deniz-Bantlar!

Lofoten Norveç'te Ocak kar

Akdeniz Bölgesi otelleri

Lofoten'de çok fazla konaklama seçeneği var, bu yüzden ilk önce kalmak istediğiniz yere daralmaya çalışacağım.

Güney Lofoten, çok sayıda şirin balıkçı köyü ile en güzel, ama aynı zamanda en turistik. Şahsen yaz aylarında ziyaretçilerle çok kalabalık olduğu için burada kalmak istemem, ancak kışın ziyaret ederseniz o kadar meşgul olmayacak.

Güneyde kesinlikle seviyorum Eliassen Rorbuer Hamnøy üzerinde. Burada bu kırmızı evlerden birinde kalıyorsunuz!

hamnøy lofoten reine kış kar march

Ve sonra her zamanki yolum daha kuzeyde Svinøya Rorbuersu üzerinde süper sevimli kırmızı balıkçı kabinleri de var.

Bu kez biz kaldı Scandic Svolværyine su üzerinde idi. Svolvær limanından ayrılan herhangi bir tur yapacaksanız, özellikle limanın hemen yanında çok uygun.

Ve biraz dayak yolu kapalı almak istiyorsanız, tavsiye Lofoten Links Orman Evleri kuzey ışıkları görüntülemek için ideal bir konuma sahip Gimsøy üzerinde. Aslında burası Lofoten'in kuzey ışıklarını görebildiğim tek yer. Kabin kuzeye bakan büyük pencereleri vardır ve Gimsøy aurora avcılık için mükemmel olan süper karanlıktır.

kuzey ışıkları lofoten bağlantılar zâviye norveç

13.Gün: Lofoten

Tabii ki Lofoten'e istediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz, ancak kesinlikle keşfetmek için en az bir tam gün geçirmeye çalışacağım – iki veya üç daha iyi olurdu.

Bir sürü Lofoten seyahat rehberim var. Lofoten yolculuğusizin için bilinmesi gerekenler Lofoten seyahat, binicilik Lofoten, yı almak Lofoten'e günlük gezive alarak deniz kartalı safari Lofoten.

Lofoten Norveç'te Ocak kar

14.Gün: Lofoten'den Bodø'ya -> Ana Sayfa

Ve sonra hazır olduğunuzda feribotu Bodø'ya geri döndürebilir, kiralık arabanızı iade edebilir ve Bodø'dan eve uçabilirsiniz! Uçuşunuzun ne zaman kalktığına ve vapurun ne zaman gireceğine bağlı olarak Bodø'da ekstra bir gece geçirmeniz gerekebilir.

Ancak seyahatinizi uzatmak istiyorsanız, Lofoten'den Vesterålen'e kadar sürebilirsiniz. Vesterålen, Lofoten'den biraz daha az turistik, ayrıca burada balinaları ve ren geyiğini görebilirsiniz! Daha fazla paylaştım burada yapılacaklar burada.

Ve sonra Vesterålen'den Narvik'e devam edebilir ve bu inanılmaz Arctic Dome. Narvik'ten kiralık arabanızı iade etmek ve eve uçmak için Bodø'ya geri dönebilirsiniz.

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.